Wigilia na Bobowskim Rynku

8 lipca 2013
bbturystyka

W niedzielne popołudnie w dniu 22 grudnia 2013 r. na bobowskim Rynku  po raz kolejny odbyło się spotkanie wigilijne.

Wigilia rozpoczęła się bardzo uroczyście. Ksiądz dziekan Marian Jedynak – proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odmówił modlitwę i poświęcił opłatki. Burmistrz Pan Wacław Ligęza, złożył wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze życzenia świąteczne, aby ten wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych przyniósł wiele miłości, radości, ciepła i optymizmu. Mieszkańcy podzielili się opłatkiem i składali sobie wzajemnie życzenia.

Nie obyło się bez uczty wigilijnej. Pracownicy Urzędu Miejskiego rozdawali świąteczne przysmaki: barszcz, pierogi, kapustę z grzybami, grochówkę, przygotowane przez gminną stołówkę. Każdy mieszkaniec mógł do woli spróbować wszystkich potraw.

Wigilię uświetnili: Orkiestra Dęta z Bobowej oraz chór szkolny z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

Zorganizowana została wystawa szopek Bożonarodzeniowych –  można było podziwiać prace uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

Nie zabrakło także niespodzianki w osobie św. Mikołaja, który przyjechał wozem wypełnionym siankiem na wigilijny stół oraz przywiózł pierniki wraz z życzeniami dla mieszkańców ora słodycze i owoce dla dzieci.

Organizatorem i pomysłodawcą Wigilii był Burmistrz Bobowej  Pan Wacław Ligęza.

Response code is 404